BOXED LG 32" LED TV WITH FREEVIEW HD 32LH510U
favourite
info
#2780906
Sold
Description
All Spec
MODEL
EU Series
LH510U
Screen Size
32
VESA
Vesa Size
200x200
DIMENSIONS - W X H X D (MM)
Size W/O Carton, W/O Stand (Including SOUND BAR)
Size W/O Carton, With Stand
Size W/ Carton, With Stand
WEIGHT(KG)
Weight (W/O Pack), head
4.5
Weight (W/O Pack), total
4.7
Weight (W/ Pack), total
6.2
DISPLAY
Display Device (OLED / LED)
LED
Resolution
1366*768(HD)
BLU Type (only for LED series)
Direct
VIDEO
PMI (Picture Mastering Index)
300
Picture Engine
Triple XD Engine
Dynamic Colour Enhancer
Yes
Active Noise Reduction
Yes
Picture Mode
Yes 8 modes (Vivid,Standard,Eco, Cinema,Sport,Game,isf Expert1, isf Expect2)
Aspect Ratio
Yes 6 modes ( 16:9, Original, 4:3, Vertical Zoom, All Direction Zoom,Just scan)
AUDIO
Audio Output / Speaker System (WF : Woofer)
6W / 2ch
Surround Mode
Virtual surround
Clear Voice
Clear Voice
Sound Mode
Yes 6 modes (Standard, Cinema, Clear Voice, Sport, Music, Game)
Condition Report
When tested by our staff at Simon Charles this product displayed a good picture.
favourite
BOXED LACETTI TV UNIT - FITS UP TO 70 INCH TV - CREAM/OAK (2 BOXES)
Lot 305
Calculating...
Postal
9" TFT LCD COLOUR TV WITH BUILT IN DVBT BOXED WITH MANUAL AND ACCESSORIES
BOXED CLIFTON WIDE TV UNIT - FITS UP TO 55 INCH TV - OAK EFFECT (1 BOX)
Lot 278
BOXED LOWBOARD TV STAND A300 - WHITE/GLOSS (3 BOXES)
BOXED HENN&HART RECTANGULAR TV STAND FOR TV'S UP TO 75" - ALDER WHITE FINISH (1 BOX)
BOXED ASHWIN READY ASSEMBLED LARGE TV UNIT - FITS UP TO 55 INCH TV - CONTAINS SOLID WOOD (1 BOX)
2 in stock from £1.00
Postal
PORTABLE 8.4" TFT LCD COLOUR TELEVISION SET BOXED WITH ACCESSORIES
TREND T8 2200W ROUTER – 240V, BOXED
Lot 649
BOXED LENA LARGE TV UNIT - FITS UP TO 60 INCH (1 BOX)
2 in stock from £1.00
BOXED TV CABINET 148 CM, FOR TVS UP TO 65 INCHES, 2 DOORS, 3 ADJUSTABLE SHELVES, BLACK
XENTA 27 INCH GAMING MONITOR FHD BOXED WITH ACCESSORIES
BOXED YAHEETECH BED FRAME - 90CM SINGLE, BLACK
Lot 521
BOXED PAIR OF NIKE C1TY PREMIUM CORDURA TRAINERS IN A TRIPLE BLACK - 8.5
BOXED HANNA 4 DOOR MIRRORED COMBI WARDROBE - GREEN (4 BOXES)
Lot 293
SIS SCIENCE IN SPORT LEMON FLAVOUR BETA FUEL 6 X 60G BOXED
BOXED XENTA 21.5" LED MONITOR
BOXED XENTA 21.5" LED MONITOR