BOXED LG 32" LED TV WITH FREEVIEW 32LH510B
favourite
info
#2780905
Sold
Description
VESA
Vesa Size
200x200
DIMENSIONS - W X H X D (MM)
Size W/O Carton, W/O Stand (Including SOUND BAR)
Size W/O Carton, With Stand
Size W/ Carton, With Stand
WEIGHT(KG)
Weight (W/O Pack), head
4.5
Weight (W/O Pack), total
4.7
Weight (W/ Pack), total
6.2
DISPLAY
Display Device (OLED / LED)
LED
Resolution
1366*768(HD)
BLU Type (only for LED series)
Direct
VIDEO
PMI (Picture Mastering Index)
300
Picture Engine
Triple XD Engine
Dynamic Colour Enhancer
Yes
Active Noise Reduction
Yes
Picture Mode
Yes 8 modes (Vivid,Standard,Eco, Cinema,Sport,Game,isf Expert1, isf Expect2)
Aspect Ratio
Yes 6 modes ( 16:9, Original, 4:3, Vertical Zoom, All Direction Zoom,Just scan)
AUDIO
Audio Output / Speaker System (WF : Woofer)
6W / 2ch
Surround Mode
Virtual surround
Clear Voice
Clear Voice
Sound Mode
Yes 6 modes (Standard, Cinema, Clear Voice, Sport, Music, Game)
FEATURE
DTV Recording (Via Extenal HDD,USB)
EU : Yes
Built in Game
Simplink (HDMI CEC)
Sleep Timer
ECO
Energy saving mode
BROADCASTING SYSTEM
Digital TV Reception(Terrestrial,Cable,Satellite)
DVB-T/C
Data Broadcasting (Country Spec)
MHEG (UK)
CI + (Common Interface)
CI+1.3
Teletext Page
2,000 page
Teletext (Top/Flof/List)
Yes (UK: Flof)
Subtitle
EPG(8days)
CONNECTIVITY
RF In
1(RF)
Component In (Composite Share)
1(Composite shared)
HDMI
1 (HDMI 1.4)
RS-232C (Control / SVC)
(USB to RS232C)
USB
1 ( 2.0 : 1ea)
DESIGN
Stand type
2 Pole
Condition Report
When tested by our staff at Simon Charles this product displayed a good picture.
favourite
BOXED LACETTI TV UNIT - FITS UP TO 70 INCH TV - CREAM/OAK (2 BOXES)
Lot 305
Calculating...
Collection
BOXED CLIFTON WIDE TV UNIT - FITS UP TO 55 INCH TV - OAK EFFECT (1 BOX)
Lot 278
Calculating...
Postal
9" TFT LCD COLOUR TV WITH BUILT IN DVBT BOXED WITH MANUAL AND ACCESSORIES
TREND T8 2200W ROUTER – 240V, BOXED
Lot 649
PORTABLE 8.4" TFT LCD COLOUR TELEVISION SET BOXED WITH ACCESSORIES
BOXED LOWBOARD TV STAND A300 - WHITE/GLOSS (3 BOXES)
PLAYERMAKER 2.0 FOOTBALL SENSOR KIT – BOXED
Lot 92
BOXED LENA LARGE TV UNIT - FITS UP TO 60 INCH (1 BOX)
2 in stock from £1.00
BOXED DESIRETECH 25M 4 SOCKET CABLE REEL
Lot 861
BOXED DESIRETECH 18M 4 SOCKET CABLE REEL
Lot 342
BOXED XENTA 21.5" LED MONITOR
BOXED XENTA 21.5" LED MONITOR
BOXED HENN&HART RECTANGULAR TV STAND FOR TV'S UP TO 75" - ALDER WHITE FINISH (1 BOX)